SÖZ MALZEMELERİ

        Söz Malzemeleri  deyince aklınıza gelen, evliliğe ilk adım  atarken gerek duyabileceğiniz  yüzlerce çeşit ürün ve marka sitemizde karşınızda. En yeni söz tepsileri, söz hediyelikleri, söz aksesuarları ve süsleme malzemeleri bünyemizde bulunmaktadır.Aklınızdan geçen farklı hediyelikler istediğiniz miktarda değişik konseptlerle karşınızda. Eğer kendiniz hediyeliklerinizi yapmak isterseniz tüm gereksinimleriniz  süsleme malzemeleri ve hediyelik  malzemeleri kategorimizde. 

         Sizde ilk etapta sözünüze gelecek kişi sayısını belirleyin ve sonrasında dağıtacağınız hediyenizi belirleyin. Bir çok değişik fikiri sayfalarımızda bir arada bulabiliirsiniz. Eğer sözünüz de hediye dağıtmayacaksanız o zaman söz tepsinize adapte olabilirsiniz. Aynalı mı olacak yoksa  incili mi rengi, çiçeği hepsini göz önünde bulundurunuz. Ayrıca kişiye özel tasarımlarla damat fincanları sayfamızda bir çok çeşit arasından damat fincanınızı alabilirsiniz.

         Sizin ve damadınızın  adı yazılı yada istediğiniz sözü yazılı şekilde alabilirsiniz. Damat fincanı alırken yanında ona uygun lokumluk almayı da unutmayınız. Ayrıca söz yüzüklerinizi bağlayacağınız istediğiniz renkte kurdeleyi de sayfamızdan temin edebilirsiniz.

          Söz Malzemeleri deyince hemen hemen herkesin aklına söz tepsisi, söz fincanı yani damat fincanı gelir. Siz ilk önce söz tarihinizden önce söz tepsilerine bakmaya başlamalısınız. O zaman binlerce farklı model renk ve çeşit olduğunu göreceksiniz. İlk etapta söz masanızı tepsinizi hangi konsept dahilinde olacağına karar vererek başlayın. Sonrasında ise bu konsepte uygun malzemeler bakarak başlayın. Önünüzde bir çok seçenek var bunlardan bazıları ise şöyle natürel, taşlı, daha kişiye özel.

          Söz masası ile başlayalım. Bildiğiniz gibi kız isteme töreni ve evlilik yolculuğunda ilk basamak olan söz merasimi için gerekli en önemli hazırlık söz masası dır. İlk etapta söz masanızda olması gereken ikramları belirleyin.Tabiki sunumu çok önemli. Sizde gösterişli sunumlar kullanarak masanızı akılda kalıcı kılabilirsiniz. Şamdanlar, sunum tepsileri ,jardinyerler, aynalı sunum tabakları en önemli yardımcınız olacaktır. Özellikle aynalı sunumlar son yıllarda en çok tercih edilen söz masası malzemesidir.Yanlız unutmamak gerekirke şık olmakla rüküş olmak arasınbda çok ince bir çizgi vardır.

            Sırf şık olmak adına masanızdaki her şey taşlı dore yada lame olursa masanız bir anda  taşlı bir avizeye dönüşebilir. O yüzden her şeyi kararında yapmalısınız. Şamdan seçimi servis sunumlar dekoratif objeler hepsi birbirine uyumlu olmalıdır. En azından masanızın masa örtüsü ile zıt renkler kullanırsanız muhteşem sonuçlar elde edebilirisiniz. Yani masa örtünüz dore ise lame şamdanlar sunumlar ve servisler kullanmalısınız. Ayrıca kullandığınız masa örtüsünün malzemesi de genel konseptinize uygun almalıdır. Mesela saten bır masa örtüsüne elbette kütük yada ağaçtan tepsiler koyamazsınız. Saten  yada dantelli bir masa örtüsü ve şık şamdanlar, aynalı sunumlar, taşlı dekoratif malzemelere ile istediğiniz sonuçları elde edersiniz.

            Söz masanızda eğer doğallıktan yana iseniz o  zaman kurtarıcınız elbette doğal malzemeden sunumlar ve kütük tepsiler olacaktır. Ayrıca ahşam mumlar ve  şamdanlar da çok yakışacaktır. Bu tip masalarda keten yada mısır keteni kullanılması uygundur. Özellikle servis tabaklarınız ve söz tepsiniz uyumlu olması uygun olur. yani siz kütüklerle kır çiçekleri ile süslediğiniz bir söz masasına taşlı işlemeli bir söz tepsisi almamalısınız. Bunun yerine doğal görünümlü kır çiçekleri ile bezeli söz tepsileri daha uygun olur.

              Söz  çikolatası hazırlarken en çok  dikkat edilmesi gereken çikolatanın tepsisi yada kutusudur. Özellikle söz tepsileri yada kutuları özel seçilmiş olmalıdır. Ve muhakkak kurdele yada çiçeklerle süslenmelidir. Çikolatanın içeriğini kendi zevkinize göre belirlemelisiniz. Ama en mantıklısı her çeşit çikolatanın az miktarda bulunduğu karışık çikolatalardır.

              Söz buketi alırken muhakkak götürdüğünüz kişinin zevklerine hitap etmelisiniz. Yani eşiniz kır çiçeklerimi sever yoksa gül, lilyum dan mı hoşlanır bunu öncesinde öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Buketinizi hazırlarken muhakkak tek sayılardan olması lazımdır. Yani 1 gül yada 3, 5, 7 , 9, 11, 17 gibi. Bu kural genel bir görgü kuralıdır.

         Söz hediyelikleri genelde son dönemde çok revaşta bir uygulamadır. Yani yüzük merasiminden sonra özellikle gelen misafirlere bir hatıra olması hasebi ile de oldukça güzel bir uygulamadır. Peki neler olabilir söz hediyelikleri .Bunun için söz hediyelikleri kategorimize bir bakın. Elbette bir çok çeşit var fakat ayna, magnet, kadife kutular, çeşitli çerçeveler, gelin damat figürlü objeler oldukça tercih edilen malzemelerden. Özellikle  tarih gelin ve damadın adları yazılı etiketler ile  süslenen hediyeler daha çok bir anı mahiyeti taşır.

         Söz hediyelikleri nereden alınır? Eminönü, Kadıköy, Ümraniye  gibi semtlerde bir çok değişik mağaza bulabilirisiniz. 

         Tüm söz  malzemeleri ,söz tepsileri,söz tepsisisi süsleme malzemeleri ayrıca tüm söz masası  süsleme ve sunum malzemelerini sitemizden ulaşabilirsiniz.