Söz Nişan Ve Özel Günler İçin Masa Nasıl Hazırlanır ?

Söz Nişan Ve Özel Günler İçin Masa Nasıl Hazırlanır ?

Yazar: admin Okunma Sayısı: 5134 Yayınlanma Tarihi 05 Feb 2018 Yorum: 0

         Söz, Nişan Yada farklı bir davet için nasıl masa hazırlanır? Bu sorudan da  anlayabileceğiniz gibi size bir kaç küçük tüyo hazırladık. Sizde tüm bu yazılanlar ışığın da en şık masayı hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey önce gelecek misafir sayılarını belirlemek.Sonrasında ise ikram olarak neler yapacağınızı düşünerek başlayın. 

           Bazen dışarıdan alınan ikramlıklar hazır bisküviler kuru pastalar küçük kek ve börekler ve meşrubatlarla işinizi halledebilirsiniz. Ancak eğer vaktiniz ve yardımcı olacak kimseler varsa sizde dolma sararak başlayın. En azından 6 çeşit olması gerekir. Örneğin dolma, 2 tane tatlı  2 çeşit tuzlu uzun galetalardan ayrı ayrı tabaklarda servis masanızda bulunsun.

           Masa örtünüzü seçerek işe başlayın. Rengini Dantelli mi ? Taşlı mı ?olacak ? Kumaşı ne olmalı keten mi ? Saten mi ? Ama en çok hangisi sizi ve kişiliğinizi yansıtıyorsa onu seçin. Diğer  seçimlerinizi ona göre kombinleyebilirsiniz.

           En  İki yada Üç çeşit meşrubat olması uygun olacaktır. Elbette Çay da milletçe vazgeçilmezimiz. Masanızda aynalı tepsiler kullanarak çok şık sunumlar elde edebilirsiniz. Ayrıca meşrubatlar içinde musluklu cam sebiller çok hoş olacaktır. Bu ve bunun gibi yüzlerce ihtiyacınıza  duguntedarikcisi.com  dan ulaşabilirsiniz.

           Gelen misafirlerinizin sayısına göre servis tabağı ,çatal, bıçak, servis çatalı  meşrubat bardağı ve çay bardağı da hazırlamayı unutmayınız. Peçete seçerken renkli yada masa örtünüze uygun seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Renkli metalik balonlar ve aynalı jardinyerler yardımcınız olacaktır.

            Eğer masanızı planlı bir şekilde düzenlerseniz, bütün malzemeleri hiç bir karışıklığa yer bırakmadan yerleştirirsiniz. Böylelikle misafirlerinize dağıtacağınız hediyelikleri koymaya da masanızda yer kalır. Taşlı şamdanlar ve taşlı sunum malzemeleri de şıklığınıza şıklık katacaktır.

 

 

Yorumlar
Yorum Yap